تابلو روان چیست ؟Reviewed by مدیریت سایت on Jun 7Rating: 5.0

امروزه تبلیغات تاثیر بالایی در دیده شدن محصولات ، برند و بالا بردن فروش دارند. روشهای متفاوتی جهت تبلیغات بکار گرفته می شوند. به عنوان مثال:
کاتالوگ، کارت ویزیت، بنر ، تابلوهای چلنیوم ، بروشور ، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و… . با پیشرفت تکنولوژی گونه ای دیگر از تابلوهای تبلیغاتی پابه عرصه گذاشتند به نام led display که در کشور ما با نام تابلو روان مشهور شده است.
قسمت های تشکیل دهنده تابلو روان:
هر تابلو روان به طور کلی از چهار قسمت اصلی و کلی ساخته می شود که کیفیت هر کدام از این قسمت ها تاثیر مستقیم بر روی قیمت تمام شده ، نور تابلو ال ای دی و طول عمر نمایشگر ال ای دی را دارد.
قسمت ها ی تشکیل دهنده:
1-ماژول    2-برد کنترل     3- پاور سوئیچینگ یا ترانس       4- فریم یا قاب

-ماژول :
مهمترین بخش تشکیل دهنده نمایشگرهای ال ای دی ماژول های ال ای دی می باشند که شدت نور و رنگ آن تاثیر مستقیم در دیده شدن را دارد. طیف وسیعی از ماژول های تابلو led وجود دارند که بسته به نوع استفاده می توان یک نوع از آن را انتخاب نمود.

-برد کنترل :
دومین بخش مهم تابلو ال ای دی برد کنترل می باشد که بسته به نوع استفاده و نوع ماژول باید انتخاب گردند. و انواع مختلفی از آن موجود می باشد: برد کنترل تک رنگ ، برد کنترل تک رنگ طیف دار ، برد کنترل های مخصوص تابلو روان های رنگی

-پاور :
سومین بخش تابلو روان پاور یا ترانس تابلو روان می باشد. تمامی تجهیزات نمایگرهای ال ای دی با ولتاژ مستقیم 5 ولت کار می کنند که برای تامین این ولتاژ باید از پاور های سوئیچینگ 5 ولت استفاده کرد که در انواع مختلف در دسترس می باشد.مرسوم ترین آن پاور های 5ولت 40 آمپر می باشد که دو برند CLCZ و CL806 بیشترین استفاده را دارند.
-قاب یا فریم :
برای جمع آوری قطعات تابلو روان باید از فریم مناسبی استفاده کرد که با عنوان قاب تابلو روان شناخته می شوند که در انواع متفاوتی موجود می باشد که بهترین و مقاوم ترین آن قاب فلزی با رنگ کوره ای می باشد.
-مزایای تابلو روان:
برتری تابلو ال ای دی نسبت به تابلو های تبلیغاتی دیگر در جلب توجه کردن بیشتر و قابلیت نشان دادن متن های نامحدود می باشد.

  • تابلو led

    انواع تابلو LED

    انواع تابلو LEDReviewed by مدیریت سایت on Jun 9Rating: 5.0انواع تابلو led تابلوهای led  در…
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط مدیریت سایت
بارگذاری بیشتر در تابلو روان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

تلویزیون شهری وایرلس یا بیسیم

تلویزیون شهری وایرلس یا بیسیمReviewed by مدیریت سایت on Nov 21Rating: 5.0تلویزیون شهری وای…